Sıcacık Bir Aşk Hikayesi: Super Secret

Selamlar tekrar 🙂 Nasılsınız ? Bugün sizlere bana buradan bir arkadaşın önerdiği bir seri olan Süper Secret’i anlatacağım. Öncelikle Yumi’ye teşekkürler bu güzel seri ile beni tanıştırdığı için :). Bir çoğunuz muhakkak okumuşsunuzdur ben muhtemelen geç kaldım ama ben de okumayanlara öneriyorum :)).

Çok tatlı , çok sempatik, sıcacık yumuşak  böyle nasıl anlatsam insanı içini ısıtan tam olarak karşılık gelir mi bilmiyorum ama sıcak çikolata gibi bir webtoon’du.:). Çizimler olsun karakterler olsun olaylar olsun okurken şu yağmur – kahve ikilisinin yanına sığınan bir romanlar olur ya, hah aynen öyle.

 

Ben çok romantik aşk vs. hikayeleri okuyamıyorum. Okurken tüyü bitmemiş CEO oğlanı edasıyla ” gerçekten yapabileceğinin en iyisi bu muydu?” diye yazara kafa tutuyorum :). O yüzden yıldızım çok barışmıyor ve çok sonunu getirebildiğim söylenemez. (Tabi söz meclisten dışarı: Yaoi hariç… Fujoshi kimliğim; aşk hikayelerine Vasfiye teyzelik taslayıp eleştiri, sağa sola laf atma, hımm olmamış bu triplerine girememe izin vermiyor. Yaoi candır..:D Sağlam bir boş zamanımda Yaoi’ye özel zaman ayırıp size uzun uzadıya bir yazı hazırlayacağım. ) Ama bu Super Secret’te benim buz tutmuş kalbim bile baya ısındı :). Ahh be ne zamandır aşık olmadım ben ya dedim.

Aşk güzel şeydi vesselam bize uğramayalı nerelerde sabahladı acaba dedirtti. Aşkı, sevmeyi, sevilmeyi özletti seri… Şimdi utanmasam şiir yazacağım şu gazeteye gönderilenlerden 😀 :D. Neyse durun konuyu dağıtmayacağım köşemde ağlarım sessizce 😀

Geleyim serinin konusunu bekleyenlere ; Emma normal insan kızımız ailesi yurt dışına gider ve yan komşuları çocukluk arkadaşı Ryan ve ailesi Emma’ya göz kulak olurlar. Emma ailesinin eksiliğini Ryan sayesinde neredeyse hiç hissetmez. Ryan bir anne gibi Emma’ya yardım eder. Her şey gayet eğlenceli ve güzeldir. Ama ortada “gizli bir sır” vardır. Ryan ve ailesi doğaüstüdür. Bir kurt adam, bir cadı, bir gomiho ve daha niceleri.. 😀 işin eğlenceli kısmı burada başlar, hem Emma’yı korumak hemde ondan sırrı saklamak zorunda kalan Ryan kendini bütün bu karmaşanın içinde birde Emma’ya aşık olarak  bulur. Vee olaylar başlar….

Yazar hakkında çok bilgiye erişemedim ama bir röportaj buldum orada seriyi ve seriyi yapma hikayesini anlatmış.  “Birinci sınıfta arkadaşlarım çizim konusunda çok iyilerdi, güvensiz hissettim, ama bir hikaye anlatmak isteyenler ile estetik olarak ilerlemek isteyenler arasında bir fark olduğunu görmeye başladım. Sanırım her zaman hikaye anlatmak isteyen bir insan oldum. O yüzden böyle bir tercih yaptım.” Çocukken bile fan kurgu yazdığını söylüyor. “İlkokuldayken Pokemon çok popülerdi. Pikachu’yu severdim ve küçük kardeşim Charmander’ı severdi. (Ben her daim serseri Squirtle’ı sevdim 😀 ) Kardeşim onlarla ilgili hikayeler yazmayı önerdi ve bölümlerin sürümlerini yapmaya başladık”…

“Üniversite boyunca, bir arkadaşı onun hikayelerinin temaları ve çizimleri farklı olmasına rağmen, ana kadın karakterlerin hepsinin aynı kişiliğe sahip olduğunu belirtti. Bende bu duruma düşmemek için biraz çalıştım. Genelde yazdığım hikayelerin her detayını planlayan bir tip değilim, ancak bu eleştiri “ Süper Secret ”in ana karakteri için bir rol model bulmam gerektiğine karar vermemi sağladı. Oldukça saf ve sevimli bir arkadaş seçtim, özelliklerinden bazılarını abartmayı seçtim ”dedi.Ona kitap şeklinde verdim ve“ Hey, ben bu kadar naif değilim! ”Dedi. Karşılıklı arkadaşlarımızın geri kalanı onu görür görmez onun olduğunu biliyordu.”

“Serinin Fantastik kısmı erkeğin ve ailesinin gizlice doğaüstü olması değil, bir erkeğin kayıtsız şartsız bu derece sevebilmesi! Bende uzaktan bakıyorum ve bunun mümkün olmadığını düşünüyorum.”

“Bir pişmanlığım var, diğerinden daha güçlü bir erkek karakter yarattığım için okuyucunun aklındaki aşk üçgeni hakkında mutlu bir tartışma için yer bırakmadım,seçim kolay oldu. seriye gelen yorumların neredeyse hepsini okudum.Beni üzen tek bir kategori vardı, Emma’nın yardım ihtiyacının feminist kesimi rahatsız hissettirecek boyutta olmasından kaynaklanan yorumlar. Onların eleştrilerini dinledim ve bir parça haklılık payı versem de yinede bu seri sıcak, sevimli bir aşk hikayesi olduğu için ben Emma’nın davranışlarını yakıştırdım. ”

 

Yazar Eon bunları söylemiş. Bende biraz feminist tayfa gibi rahatsız olmuştum en başta ama Ryan usulca unutturdu bana güçlü kadın muhabbetini 😀 Yani bir Ryan olacaksa hayatımızda yemişim gücünü,kendi ayaklarımız üstünde durmayı falan. Ryan yerden kesiyo zaten ayaklarınızı 😀

Serinin içinde ki diğer aşklar da en az Emma-Ryan kadar kaliteli hikayeye sahip aşıklardı. Bence her birinden aynı şekilde birer seri yazılabilecek hikayelerdi. Ve seri başından sonuna kadar bence anime yapılabilecek bir kıvamda. Yapılsa sağlam izleyici kitlesinin olacağını düşünüyorum. Son 5 yıldır falan anime kalitesinin düştüğünü düşünüyorum. Böyle eskisi gibi sağlam işler yapmıyorlar. Yeni yapılan animeler sanki 10-15 yaş arasına takılı kalmış gibi. Yani bir Elfen Lied bir Mirai Nikki bir Skip Beat gelmeyeli uzun zaman oldu. Ama bunun düzgün bir şekilde yapılırsa sağlam bir animesinin yapılabileceğini düşünüyorum.

Neyse diyeceğim o ki : Okuyun 🙂 Güzeldi, sıcacıktı…:)  Tekrar görüşene kadar kendinize dikkat edin :))

Özde