Gerçek Sihre… İnanır mısın?

-ANNARASUMANARA-

Herkese merhaba.:)) Yazıya geçmeden önce, ilk olarak kısaca kendimi tanıtayım:) ; Adım Büşra, Kore dizilerini izlemeyi seven ve şu sıralar yeni yeni Webtoon okumaya başlayan bir arkadaşım.😄 Ve aynı zamanda, bu izlediğim veya okuduğum bölümlerin altına, düşüncelerimi belirten, uzun uzun, bol emojili yorum yapmaktan büyük keyif ve mutluluk duyan biriyim. (Hatta bir kaç kere çok uzun yorum yaptığım için, dizisini izlediğim site yorumumu kabul etmediği bile olmuştu.😂) Ve işte şimdi de düşüncelerimi kısıtlama dan,  istediğim kadar yazabileceğim bir fırsat geçti elime.:)) Ben de Blog yazısında yazmak için, yine burada ki bir Blog yazısından okuduğum ilgimi çeken bir Webtoon seçip size tanıtmaya karar verdim :)) Valla bu seçtiğim Webtoon’nu da okudum ve gerçekten de çok beğendim. 👌Başlıktan da anlayacağınız üzere bu tanıtacağım Webtoon’nun adı “Annarasumanara”  işte bu serinin, konusunu, karakterlerini, yazarın yansıtmak istediklerini ve arada kısaca kendi düşüncelerimi yazdım umarım beğenirsiniz.😍 Şimdiden keyifli okumalar.😃

Not: Gözünüz korkmasın,😂 çok uzun yazmadım.😉

 

Îlk olarak iyice anlayabilmeniz için şundan bahsedeyim: şimdi mesela ben her şeyi en baskın hali ile okumayı veya eğer izlenecek bir şey ise, en koyu konuları izlemeyi seven bir insanım… Yani türü ya beni sonuna kadar güldürerek zihnimi boşaltıp rahatlatacak olmalı, yada sonuna kadar pisloljimle ve duygularımla karışıp zihnimin bir köşesinde yer edinip akılda kalacak bir türe ve konuya sahip olmalı. Bizzat o olayın içindeymişim, o olayı yaşıyormuşum gibi yani… Nedenini bilmiyorum ama hafif ve bilindik konular ilgimi çekmiyor maalesef. Öylelerini okuyunca veya izleyince Vaktimi boşa harcıyormuşum gibi garip bir his kaplıyor içimi…

Îşte bu açıklayacağım Webtoonda, daha demin bahsettiğim türlerin ikincisini tam anlamıyla birebir örneği olan konuya sahip bir Webtoon. Ya gerçekten bu öyle değişik konuya sahip bir Webtoon ki, daha ilk bölümlerinden itibaren, insanın hafiften psikolojisiyle oynayıp, aklın bir köşesinde kalmayı başarıyor.👌 Konusu ağırlıklı olarak Fantastik miş gibi yansıtılmış olmasına rağmen, aslında tam zıttı bazı konuların ve olayların arkasına hafiften gizlenmiş gerçekleri anlatıyor. Însanların ve hayatın tamı tamına en acı yönünü ve gerçeklerini, destekli bir tokat misali okurun yüzüne çarpıyor diyebilirim. Yani bu Webtoon neredeyse bazı insanlar için gerçeğin taa kendisi…

 

Tanıtımı; Okulda bir takım söylentiler dolaşmaktadır. Bu söylentilere göre, artık kapalı olan bir eğlence parkında, insanları sonsuza dek yok edebilecek bir sihirbaz yaşamaktadır. Sınıfın en zekilerinden olan Yoon Ae-Ee her gün kendini ve kardeşini geçindirmek için uğraşır. Sefaletin den ve şu anki durumunun gerçekliğinden kaçabilmek için bir an önce yetişkin olmak istemektedir. Bir gün gizemli sihirbazla karşılaşınca hayatı değişir.

 – Karakterleri –

Yoon Ah-Ee

Part – time işi ve devletin yardımlarıyla zar zor geçimini sağlamaktadır. Önceden sihirbaz olmak istiyordu ancak, şimdi her bir gününü zorlukla aşmaya çalıştığı için sihre saçmalık gözüyle bakıyor. Hayatına girip o unutulmuş, değerli duygularını yeniden canlandıran sihirbazla karşılaşır… 

  Şöyle söyleyeyim, ben resmen bu karaktere hayran kaldım.😍 Varya bu kız benim hayatımda gördüğüm en sabırlı kişiliğe sahip bir karakter.👌Hayatın, insanların ve hatta en yakınlarının bile, ona yaşattığı zor zamanların ardından, onlara kin tutmayacak kadar iyi niyeti, saf ve temiz karakterde bir kız bu.  Okurken, bana sürekli bu yaşadığı zorluklara karşı nasıl hala ayakta kalabildiğini düşündürüp durdu diyebilirim. Ve aynı zamanda yazarın, bu oluşturduğu karakter ile çoğu genç kıza çok büyük bir örnek olup, bazı küçük ders nitelikte notlar bırakmış olduğunu farkettim… O yüzden bence, sırf bu karakter için bile, gerçekten okumaya değer kalitede bir Webtoon bu…👌

 

Sihirbaz  

Gerçek bir sihirbaz olduğunu idda etmekte ve kapatılmış olan eğlence parkında yaşıyor. Neden orada yaşıyor? Bu gizemli adam kimin nesidir?

Ya açıkçası bu karakteri ben, ilk başlarda bir türlü çözemedim. Çünkü bazen öyle şeyler yapıp insanı o kadar şaşırtıp büyülüyor ki, ona hayran kalıyorsun… Bazende insana, kendini sadece basit bir numara yapıyormuş, sıradanmış gibi normal, saf gösteriyor… Çoğu zaman davranışlarıyla, okuyucuyu yanıltan bir karaktere sahip. Ve neden böyle davrandığını sadece sonlara doğru belli eden oldukça gizemli bir karakter. Ve Yazar, bu karakter ile yine harika bir gerçeği yansıtmış. 👌Gerçekten yazar öyle bir şeyi vurgulamak istemiş ki, ben o vurgulamak istediği şeyi anladığım zaman yazara büyük bir saygı duydum. Yazarın bu oluşturduğu karakter ile tam olarak neyi vurgulamak istemiş biliyor musunuz?.. Hemen anlatıyorum: Çoğu insan tam olarak kendi istediği yolu değilde, dünyanın ve hayatın kurduğu bir yolda, yürümek zorunda kalıyor değil mi? Çoğu insan hayatın bizi ilerde hangi noktaya getirebileceğini düşünüp, ona göre hareket edip yürüdüğü yolu seçiyor… Bu yüzden Hayat  insanları yönlendirip belli bir düzen halinde yaşatıyor. Peki eğer bu hayatının ve dünyanın istediği bir şekilde yol almasak n’olurdu? O yol bizi ne hale getirirdi? Insanlar nasıl karşılardı bu durumu? Îşte bu soruların neredeyse hepsinin cevabını bu karakter ile anlatmış yazar.👏 Olayları ve bu karakter in yaşadıklarını siz okuyunca ne demeye çalıştığımı daha iyi anlayacaksınız👍. (Spoiler olmasın diye fazla açıklayamadım.)

 

Na Il-Deung 

Yoon Ah-Ee’ nin sınıfında ki sıra arkadaşı. Akademik olarak Güney Koren’nin en üst %0.01′ lik kesiminde yer almaktadır. Îyi bir aile de doğmuş oldukça zeki, epey  “yakışıklı” herkesin kıskandığı ve hayran olduğu kişidir. Avukat, Yargıç, ya da Savcı olmak istiyor, sihrin saçma ve boş iş olduğuna inanıyor. Garip sihirbazın sergilediği büyü den etkilenmesi, kendisini oldukça şaşırtmatadır.

Şimdi diyeceksiniz ki bunun neresi yakışıklı 😆. (Ya varya ben bile, Webtoon da ki kızların, bu çocuğu yakışıklı bulduğunu söylediğinde, acaba yanlış mı okudum diye dönüp tekrar okudum ya.😂) işte bu yüzden de sürekli yazarın bu denli mükemmelliğe sahip olan bir kişiliği neden böyle garip çizmiş acaba diye bir kaç bölüm düşünüp durdum… Kendi kendime “Allah Allah neden böyle çizmiş ki ya”. Diye sürekli söylendim. Çünkü diğer karakterlere, hatta insanlara göre çok acayip, gözü yoran bir tipi vardı. Resmen çocuğun boynu yok ya, direkt vücuttan kafa çıkıyor… Ne kadar da garip değil mi? Ama sonra anladım ki, yazar bu karakteri, aslında tam da bu yüzden, diğer insanlar gibi normal olmadığını, sadece kurulmuş bir saat gibi hiç durmadan sonu gelmeyen sınırsız hedefinin peşinden gidip, hiç bir mutluluk duymadan, tamamen o sınırsız hedefin mahkumu olduğunu belirtmek için bu şekilde çizmişti… Yazar ne kadar da ilginç düşünmüş değil mi? Sırf okuyucu bunu anlasın diye bu farklılığı fiziksel olarakta yansıtmış. (Bence çok zekice.👍)

Îşte Bu karkatelerin, birileriyle karşılaşmalarını anlatan, çok güzel anlamlar taşıyan, ve bence kesinlikle okunması gereken harika bir seri. Okumamışsanız okumanızı tavsiye ederim 👍.

Ve son olrakta, benim bu Webtoon’nu okuduğumda, istemsizce aklımda oluşan ve cevaplayamadığım soruları size sorup yazıyı bitireceğim.:)

 

– Bu içinde bulunduğum bitmek bilmeyen zorluk ve sefaletin sonu ne zaman gelecek?..

Düşünsenize, yaşadığı zorlukların en dibe vurmuş hali ve acımasız hayatın içinde olan bu kızın yerinde siz olsaydınız ne yapardınız ?..

– Ben gerçek bir sihirbazım. Peki siz… sihre… inanırmısınız?..

Peki, sırf diğer insanlar gibi bir hayat sürmek istemediği ve farklı yoldan gittiği için, çoktan insanlar tarafında deli damgası yemiş ve tamamen yalnızlığa terk edilmiş bu sihirbazın yerinde olsaydınız ne yapardınız ?..

 – Sonu gelmeyen asfalt bir yolda duruyorum… Bu soğuk ve ıssız ilerlediğim yol mutlu olduğum ve istediğim yer mi?..

Peki Ya, soluksuz, sürekli hiç durmadan sonu gelmez bir hedef için, şikayet etmek gibi bir lüksü olmaksızın ilerlemek zorunda olan, çoğu güzellikten, mutluluktan mahrum kalıp etrafı bile izleyemiyecek duruma gelen bu çocuğun yerinde olsaydınız ne yapardınız? Bu dünya mutlu olmadıktan sonra neye yarar ki? Zenginliğin içinde, sefalet yaşamayı kim ister ki?..

Işte arkadaşlar bu Webtoon nun tek kötü bir yanı var, o da bu sorulara cevap verememek… Cevap vermeyi geçtim, ben hangi durumun daha kötü olduğuna bile karar veremedim… Peki bakalım bu sorunlara onlar çözüm bulabilmişler mi? Onu da okuyup göreceğiz.

Evet, bu Webtoon ile ilgili söylemek istediğim her şeyi yazdım. 😄 Umarım açıklayıcı olmuş ve ilginizi çekmeyi başarmışımdır. 😇 Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar ❤. Şimdilik, başka bir Webtoon hakkında yazana, tekrar burada buluşana kadar hoşça kalın.👋😉(Yorumlarınızı bekliyorum.😃)