D100: Nowhere Boy

İyuiden herkese merhaba!

Geri dönüşüm biraz uzun sürdü bunu için özürlerimi iletiyorum ancak ileriki zamanlarda bu kadar geri plana atmayacağım burayı. Kelimeleri toparlayıp yeniden yazabilmek güzel bir his.

 

Her şeyden önce neden Emirsub da olmayan bir webtoonu tanıttığımı açıklayayım. Yazarken amacım sadece sitede olan webtoonları tanıtmak değil aynı zamanda vakit geçirip biraz bile olsa eğlenebileceğiniz webtoon veya mangaları önünüze sunmaktı, bende yavaş yavaş buna başlamak istedim.

 

 

“Nowhere Boy” birçok kişinin son bölümlerine ulaşamadığı ama beni hem eğlendiren hemde oldukça üzen bir webtoondu.

 

Yazar -jung Pil-Won- kişisel bilgilerini tamamen saklıyor adını aratınca sadece bir fotoğraf çıkıyor hakkında başka bilgiye elbette ulaşamadım devlet sırrı mübarek.

 

    Oh Duk Hee

Webtoon oldukça geniş bir hayal gücüyle yaratılmış. Fakat göze çarpan imkansızın yanında ışıl ışıl parlayan gerçekler o kadar can yakıcı ki Oh Duk Hee beni ne kadar güldürse de Lee Hyun bir o kadar üzdü. Webtoon tamamen psikolojik bir tedavi sürecini anlatılıyor diyebiliriz, insan psikolojisi için önemli olanlar sevmek, sevilmek, başarmak, kaybetmek, bazen üzülmek bile güçlendirebilir insanı.

 

 

12 havari ve Oh Duk Hee

 

gelgelelim Lee Hyun geçmişinde “ben olmamalıydım.” düşüncesini öyle benimsemiş ki geleceğe kapalı gözlerle ve acı çeken çocuk bir ruh ile ilerliyor.

 

Bu sefer spoileri tamamen geçiyorum ve konuya bütün olarak geliyorum. Kadın karakterimiz Oh Duk Hee mutsuzluk konusunda ustalaşmış bir kişidir. Kendini mutsuzluğu yiyen bir canavar olarak tasvir ettikten sonra yolda yürürken Tanrı’dan bir mesaj gelir. -Tanrı ile olan konuşmaları oldukça eğlendirici.- ‘Ayakta kalma’ gösterisinin kazananı Lee Hyun Dünya’nın sonunu dilemiştir ve Tanrı tarafından bir kereye mahsus bu karardan vazgeçme izni verilmiştir. Lee Hyun’u kararından vazgeçirebilecek kişi Oh Duk Hee olarak görülür. Bu süreçte ona yardım edecek çeşitli güçlere sahip 12 havari gönderilir. -incilde Hz.İsa’ya yardım eden 12 havariye benzetilmiş.-

 

lol

 

 

Çizimler göz zevkini oldukça doyuruyor. Renk uyumu 12 havarinin birbiriyle ilişkisi Oh Duk Hee’nin çabası ve Lee Hyun’un karanlık geçmişi ve Tanrı ile komik diyolaglar… Bunların hepsi bir araya gelince bize eğlenceli dakikalar geçirmekten ve biraz da hüzünlenmekten başka bir şey kalmıyor.

 

 

En sevdiğim çizimlerden

 

 

Yeniden görüşmek üzere.

Hoşçakalın.